RSS feed for Josh
  • Scoob!

    ★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★½

  • Superman: Red Son

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★

  • Batman: Hush

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Hellboy

    ★½

  • Missing Link

    ★★★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★★½

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Reign of the Supermen

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Holmes & Watson

    ½

  • Vice

    ★★½

  • The Mule

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★