RSS feed for r_emmet
  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • Choked: Paisa Bolta Hai

    ★★½

  • Debt Collectors

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★★½

  • Extraction

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★

  • Spenser Confidential

  • The Trip to Greece

    ★★★

  • Whitmer Thomas: The Golden One

  • Onward

    ★★½

  • Relic

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Darbar

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★½

  • Cats

    ★★★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Chasing Dream

    ★★★½

  • Frozen II

  • Undercover Brother 2

    ½

  • Tora-san, Wish You Were Here

    ★★★★½

  • Sye Raa Narasimha Reddy

    ★★½

  • War

    ★★

  • Asuran

    ★★★½

  • The Irishman

  • The Mercenary

    ★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

  • In the Shadow of the Moon

    ★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Country Music

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

  • Hustlers

    ★★★

  • Uncut Gems

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★½

  • Vitalina Varela

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Ma

    ★★★½

  • Murder Mystery

  • Avengement

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Young Ahmed

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Whistlers

  • Atlantics

    ★★★★

  • Bacurau

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • How High 2

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • Super Deluxe

    ★★★

  • Omega Man: A Wrestling Love Story

    ★★★★

  • Abduction

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Us

    ★★★

  • Stuber

    ★★★

  • Good Boys

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Triple Threat

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

  • Synonyms

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • The New King of Comedy

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Serenity

    ★★