Sort by

Ronaldo has logged 117 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Company

Company

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Katzelmacher

Katzelmacher

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Closer

Closer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
In Still Waters

In Still Waters

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
El anuncio

El anuncio

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Short Term 12

Short Term 12

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Auntie Mame

Auntie Mame

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
What a Way to Go!

What a Way to Go!

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Waves

Waves

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Naysayer

Naysayer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghost

Ghost

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rambling Rose

Rambling Rose

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mr. Michel's Dog

Mr. Michel's Dog

1977
×
★★★½
Edit this entry  
21
Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Vers Nancy

Vers Nancy

2002
×
★★★
Edit this entry  
20
Contact

Contact

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tanna

Tanna

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Land of Mine

Land of Mine

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Anna

Anna

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry