RSS feed for Nate
  • The Last Dance

    ★★

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • 1917

    ½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Subject to Review

    ★★★½

  • Mister America

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Vitalina Varela

    ★★★★½

  • Anima

  • Domino

  • Parasite

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • The Bob Emergency

    ★★★★★

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

  • The Search for the Saddest Punt in the World

    ★★★★½

  • The Seven Worlds

    ★★★★

  • Ham on Rye

  • The Journey

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★½

  • Glass

    ★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Fighting in the Age of Loneliness

  • Shoot the Moon Right Between the Eyes

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Adam Sandler: 100% Fresh

  • Hunter Killer

    ★★

  • Venom

    ★★½

  • The Land of Steady Habits

    ★★★★

  • Green Book

  • High Life

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • mid90s

    ★½

  • Monrovia, Indiana

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★½

  • Suspiria

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★½

  • The Grand Bizarre

    ★★★★½

  • The Meg

    ★★½

  • Cam

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Uncle Drew

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Action Point

    ★★½

  • Burning

    ★★★

  • Under the Silver Lake

  • Gotti

    ½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★½

  • Shoplifters

    ★½

  • 3 Faces

    ★★★½

  • The Image Book

  • Ash Is Purest White

    ★★★½