RSS feed for Ryan

Ryan has watched 532 films released in the 2010s.

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

    ★★★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★

  • Queen & Slim

    ★★½

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Black and Blue

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Code 8

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • We Summon the Darkness

    ★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Lucy in the Sky

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • The Goldfinch

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Other Lamb

    ★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Sea Fever

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Coyote Lake

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • 1BR

    ★★★★

  • Blood on Her Name

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • The Wretched

    ★★

  • Culture Shock

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Anna

    ★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★

  • Satanic Panic

    ★★★½

  • Ma

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Bit

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★

  • Little Joe

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • The Hustle

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★★

  • See You Yesterday

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Low Tide

    ★★★★