RSS feed for RaanShalom
  • The Lovebirds

    ★★½

  • Capone

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Arkansas

    ★★½

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours To Kill

    ★★★½

  • The Stand at Paxton County

    ★★★★½

  • Hollywood

    ★★½

  • A Parks and Recreation Special

  • Normal People

    ★★★½

  • Extraction

    ★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★

  • The Plot Against America

    ★★★

  • Misbehaviour

    ★★½

  • The Hunt

    ★★

  • The Banker

    ★★½

  • Devs

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Way Back

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Downhill

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Devil's Harmony

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • The Outsider

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize for American Humor

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★½

  • Michelle Wolf: Joke Show

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★

  • Call the Shot

  • The Good Liar

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Midway

    ★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Watchmen

  • The Jesus Rolls

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★★

  • Saria

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Zeroville

  • Peter's To-Do List

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Bad Education

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½