RSS feed for rabasz
  • Finding Dory

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Sicario

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Horrible Bosses 2

  • Paddington

    ★★★★

  • Dumb and Dumber To

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • Trash

    ★★★★

  • The Judge

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Equalizer

    ★★★½

  • The Absent One

    ★★★½

  • The Drop

    ★★★½

  • Predestination

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★★

  • Let's Be Cops

    ★★

  • The Giver

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Lucy

    ★★★½

  • Hercules

    ★★★

  • Sex Tape

    ★½

  • The Purge: Anarchy

    ★★★½

  • Tammy

    ★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★½

  • Walk of Shame

    ★½

  • Brick Mansions

    ★★★½

  • Moms' Night Out

    ★½

  • Rio 2

    ★★★

  • Divergent

    ★★★★

  • Chef

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★

  • Lone Survivor

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Last Vegas

  • Her

    ★★★★

  • Grand Piano

    ★★★★

  • The Book Thief

  • The Art of the Steal

    ★★★★

  • Joe

    ★★★½

  • Begin Again

    ★★★½

  • Fading Gigolo

    ★★★½

  • The Zero Theorem

    ★★★

  • Prisoners

  • Closed Circuit

    ★★

  • Gravity

  • The Mortal Instruments: City of Bones

    ★★★½

  • Austenland

    ★★★

  • Killing Season

  • The Hot Flashes

    ★★

  • After the Dark

    ★★★½

  • The Purge

    ★★★½

  • At Middleton

    ★★★

  • Windstorm

    ★★★★

  • Kill Your Darlings

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Deadfall

    ★★★★

  • The Broken Circle Breakdown

    ★★★★