RSS feed for rabasz
  • Dumb and Dumber To

    Dumb and Dumber To

    ★★½

    Annyira szar, hogy már szinte jó

  • The Giver

    The Giver

    ★★½

    Almost an interesting vision of future, but dumb story and stupid ending

  • Boyhood

    Boyhood

    ★★★★

    Long. Live. Man.

  • Sex Tape

    Sex Tape

    ★½

    iPad advertisement in which Cameron Diaz has a nice body

  • Tammy

    Tammy

    ★★★

    A női Ben Stiller, aki azt hiszi magáról, hogy vicces, ezért magának ír filmet, ő játssza főszerepet és ő a producer is?

  • Jaws

    Jaws

    ★★★★½

    Classic!

  • Grand Piano

    Grand Piano

    ★★★★

    nemrossz

  • Mulholland Drive

    Mulholland Drive

    ★★★★½

    crazy good, scary sexy

  • After the Dark

    After the Dark

    ★★★½

    Promising idea with sloppy finish

  • Edge of Tomorrow

    Edge of Tomorrow

    ★★★★½

    Great!
    Except the last reset :-(

  • The Mortal Instruments: City of Bones

    The Mortal Instruments: City of Bones

    ★★★½

    All-in-one fantasy universe

  • Kill Your Darlings

    Kill Your Darlings

    ★★★★

    Igaz történet a XX. századi amerikai irodalom nagy alakjainak "hétköznapjaiból"