• True Believer

  • Pretty Pickle

  • The Leech

  • The Ones You Didn’t Burn

  • The Third Saturday in October Part V

    ★★★★

  • The Third Saturday in October

  • Piranha Women

  • Fire Island

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

  • Love, Death & Robots: Swarm

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Men

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • Firestarter

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Affairs of Lidia

  • The Northman

  • Moon Knight

  • Morbius

  • RRR

  • Bitch Ass

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Self-Portrait

  • Relative

  • The Lost City

  • Sissy

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Dirtbag

  • Attack of the 50 Foot Camgirl

    ★★★

  • The Batman

  • Turning Red

  • Texas Chainsaw Massacre

  • The Outwaters

  • Flux Gourmet

  • Jackass Forever

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★

  • Hatching

    ★★★★

  • Something in the Dirt

  • Sharp Stick

  • Resurrection

    ★★★★½

  • Redeeming Love

  • The Runner

  • Watcher

  • Scream

  • The Seduction of Rose Parrish

  • Wulver’s Stane

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • PussyCake

  • Every Time We Meet for Ice Cream Your Whole F*cking Face Explodes

  • Hawkeye

  • The Accursed

  • Night at the Creation Museum

  • Encanto

  • Noah’s Shark

  • The King: A Christmas Story from a Heavenly Perspective

    ½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

  • Matched

    ½

  • Eternals

  • Cuddly Toys

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

  • Dashcam

  • Zeria

  • Antlers

    ★★★

  • Landlocked

    ★★★★