Sort by

Jason has logged 599 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Satan Hates You

Satan Hates You

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
Edit this entry  
31
Scattered

Scattered

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Contract to Kill

Contract to Kill

2016
×
Read prior review Edit this entry  
30
Slash

Slash

2016
×
Edit this entry  
30
Mavis!

Mavis!

2015
×
Edit this entry  
29
Morgan

Morgan

2016
×
Edit this entry  
28
C Me Dance

C Me Dance

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
Gramps Goes to College

Gramps Goes to College

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Viaje

Viaje

2015
×
Edit this entry  
28
The Darkness

The Darkness

2016
×
Edit this entry  
28
Warcraft

Warcraft

2016
×
Edit this entry  
27
Phantom of the Theatre

Phantom of the Theatre

2016
×
Edit this entry  
27
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
Edit this entry  
27
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
Edit this entry  
27
Sully

Sully

2016
×
Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
Read prior review Edit this entry  
26
Chevalier

Chevalier

2015
×
Edit this entry  
26
Long Way North

Long Way North

2015
×
Edit this entry  
25
Sex Hunter

Sex Hunter

1980
×
Edit this entry  
25
Nurse Diary: Beast Afternoon

Nurse Diary: Beast Afternoon

1982
×
Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
Read prior review Edit this entry  
23
Night Has a Thousand Desires

Night Has a Thousand Desires

1984
×
Edit this entry  
22
La La Land

La La Land

2016
×
Read prior review Edit this entry  
18
Left Behind: Vanished - Next Generation

Left Behind: Vanished - Next Generation

2016
×
Edit this entry  
18
Bloomin Mud Shuffle

Bloomin Mud Shuffle

2015
×
Edit this entry  
17
End of a Gun

End of a Gun

2016
×
Edit this entry  
17
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
Edit this entry  
17
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
Edit this entry  
17
Contract to Kill

Contract to Kill

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
Edit this entry  
17
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nerve

Nerve

2016
×
Edit this entry  
16
Collective: Unconscious

Collective: Unconscious

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Visions

Visions

2015
×
Edit this entry  
14
Let's Be Evil

Let's Be Evil

2016
×
Edit this entry  
14
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
Edit this entry  
14
Kickboxer: Vengeance

Kickboxer: Vengeance

2016
×
Edit this entry  
14
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kate Plays Christine

Kate Plays Christine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Always Shine

Always Shine

2016
×
Edit this entry  
12
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sword Master

Sword Master

2016
×
Edit this entry  
11
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spectral

Spectral

2016
×
Edit this entry  
10
The Illinois Parables

The Illinois Parables

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Divines

Divines

2016
×
Edit this entry  
10
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
Edit this entry  
10
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
Edit this entry