• Love Hard

  • Squid Game

  • Dune

    ★★★★

  • He's All That

  • The Voyeurs

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Good on Paper

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Deadly Illusions

  • Moxie

    ★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Downfalls High

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★½

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

  • Death to 2020

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • The Queen's Gambit

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • After We Collided

  • Black Is King

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★

  • The F**k-It List

  • Athlete A

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • 8:46

  • I May Destroy You

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Scoob!

  • Hollywood

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

  • Defending Jacob

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women