• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Guilty

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Black Widow

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Behind Her Eyes

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • After We Collided

    ½

  • If Anything Happens I Love You

  • I May Destroy You

  • Normal People

  • Shiva Baby

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Long Goodbye

  • 365 Days

  • The Father

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Andy Murray: Resurfacing

  • Frozen II

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • Secret Obsession

    ★★½

  • Kabir Singh

    ½

  • Midsommar

    ★★★½

  • When They See Us

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Kalank

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Badla

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Gully Boy

    ★★★★

  • What Men Want

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Mirage

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½