• The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • The Last Duel

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Fear Street: 1666

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★★★

  • Moxie

    ★★

  • CODA

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Rebecca

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Misbehaviour

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★

  • The ParaPod: A Very British Ghost Hunt

    ★★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Charlie's Angels

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • Bad Education

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★