Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
She's All That

She's All That

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The ParaPod: A Very British Ghost Hunt

The ParaPod: A Very British Ghost Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Better Luck Tomorrow

Better Luck Tomorrow

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry