Sort by

Rachael has logged 47 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The ParaPod: A Very British Ghost Hunt

The ParaPod: A Very British Ghost Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Better Luck Tomorrow

Better Luck Tomorrow

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Center Stage

Center Stage

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
Read the review Edit this entry  
06
Dredd

Dredd

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
Police Academy

Police Academy

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry