• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Make Me a Sandwich

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Video Store Commercial

    ★★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★½

  • And with a Smile, the Revolution

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • High Life

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★½

  • Keep Calm and Be a Superstar

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Unicorn Store

  • Molly's Game

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★★★

  • The Third Murder

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★