• Let Him Go

  • Don't Text Back

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Totally Under Control

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • The Water Man

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★★

  • Wildfire

    ★★★

  • Good Joe Bell

    ★★

  • The Third Day

    ★★½

  • Violation

  • Concrete Cowboy

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Penguin Bloom

  • I Care a Lot

  • Shadow in the Cloud

  • Spring Blossom

    ★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Lift Like a Girl

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Way I See It

  • The Devil All the Time

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Beginning

    ★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★½

  • New Order

    ★★★½

  • MLK/FBI

    ★★★½

  • 76 Days

    ★★★½

  • Enemies of the State

    ★★★

  • Limbo

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

  • No Ordinary Man

    ★★★★

  • Holler

  • Hunted

    ★½

  • Night of the Kings

  • One Night in Miami...

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I Am Greta

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The Human Voice

  • Apples

  • Fugitive Dreams

    ★★★

  • The Block Island Sound

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The Oak Room

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • You Wouldn’t Understand

    ★★★★

  • Suspense

    ★★½

  • Project Power

    ★★

  • Host

    ★★★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Ava

  • Get the Hell Out

  • Lapsis

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★½

  • You Should Have Left

    ★★★

  • The Rental

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Artemis Fowl

  • Out

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★½

  • Meat the Future

  • The Half of It

    ★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • 9/11 Kids

    ★★★