rachel remeny has logged 15 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
It

It

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry