• Come Back Anytime

    ★★★½

  • A.rtificial I.mmortality

    ★★★★

  • Set!

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

  • White Elephant

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • Our Father

    ★★★½

  • Potato Dreams of America

    ★★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Islands

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Cherry

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Land

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • The Dig

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • Alien on Stage

    ★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Québexit

    ★★½

  • Happy Place

    ★★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Monday

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Lift Like a Girl

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Night of the Kings

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • Host

    ★★★★

  • Rockfield : The Studio on the Farm

    ★★½

  • Between Waves

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Get the Hell Out

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Uncorked

    ★★★½

  • Fried Barry

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★½

  • Nine Days

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★