Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Swan

The Swan

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cat Person

Cat Person

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Permission

Permission

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Creator

The Creator

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shaky Shivers

Shaky Shivers

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Elemental

Elemental

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
On Fire

On Fire

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
School Ties

School Ties

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Million Miles Away

A Million Miles Away

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dive

The Dive

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maggie Moore(s)

Maggie Moore(s)

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hatchet Wielding Hitchhiker

The Hatchet Wielding Hitchhiker

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dead Shot

Dead Shot

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Passages

Passages

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Landscape with Invisible Hand

Landscape with Invisible Hand

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Carmen

Carmen

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry