Sort by

Rachel has logged 41 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Willow

Willow

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
There There

There There

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Father's Dragon

My Father's Dragon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Deborah

Deborah

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Slumberland

Slumberland

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blue's Big City Adventure

Blue's Big City Adventure

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wet Hot American Summer: First Day of Camp

Wet Hot American Summer: First Day of Camp

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nocebo

Nocebo

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry