• Malignant

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • F9

    ★★★★★

  • Come Play

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★★★

  • The Hunt

  • Trolls World Tour

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • The Turning

  • Goldman v Silverman

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★

  • The Grudge

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Midway

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • The Mandela Effect

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Jesus Is King

    ★★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Vivarium

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Child's Play

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Ma

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★