rachellewis has logged 25 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dead End

Dead End

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry