Sort by

Rachel has logged 34 entries for films during September 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
PAW Patrol: The Mighty Movie

PAW Patrol: The Mighty Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Creator

The Creator

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vivo

Vivo

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Natural

The Natural

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gigi

Gigi

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Notes of Autumn

Notes of Autumn

2023
×
Read the review Edit this entry  
16
Come Fly with Me

Come Fly with Me

2023
×
Read the review Edit this entry  
15
A Lifelong Love

A Lifelong Love

2023
×
Read the review Edit this entry  
14
The Inventor

The Inventor

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Camp Hideout

Camp Hideout

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Fourth Down and Love

Fourth Down and Love

2023
×
Read the review Edit this entry  
14
Guiding Emily

Guiding Emily

2023
×
Read the review Edit this entry  
14
Random Harvest

Random Harvest

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jawan

Jawan

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Just One Kiss

Just One Kiss

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Ernest & Celestine: A Trip to Gibberitia

Ernest & Celestine: A Trip to Gibberitia

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Romance in Style

Romance in Style

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
My Big Fat Greek Wedding 3

My Big Fat Greek Wedding 3

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Night Before the Night Before Christmas

The Night Before the Night Before Christmas

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Love in the Great Smoky Mountains: A National Park Romance

Love in the Great Smoky Mountains: A National Park Romance

2023
×
Read the review Edit this entry  
02
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Three Smart Girls

Three Smart Girls

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry