• The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Scarborough

    ★★★★

  • All My Puny Sorrows

    ★★½

  • As in Heaven

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Luca

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Beginning

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • The Love Witch

    ★★★½