• Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★★

  • Men

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The Requin

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • The Tender Bar

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Aftermath

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Deadly Illusions

  • The Fallout

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★★★

  • 537 Votes

  • Clouds

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I Am Greta

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • The Silencing

    ★★★½

  • The Curse of Audrey Earnshaw

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • You Should Have Left

  • If Anything Happens I Love You

  • The High Note

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Becoming

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★★

  • Inheritance

    ★½

  • Murder to Mercy - The Cyntoia Brown Story

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★