Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Not Okay

Not Okay

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Disappearance at Clifton Hill

Disappearance at Clifton Hill

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Men

Men

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★★
Edit this entry  
11
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Requin

The Requin

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
August Rush

August Rush

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Troy

Troy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Troy

Troy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Edit this entry  
27
Identity

Identity

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry