rachel has logged 153 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Freaks

Freaks

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The King

The King

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American History X

American History X

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Signs

Signs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Haunting of Sharon Tate

The Haunting of Sharon Tate

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brian Banks

Brian Banks

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Edit this entry  
13
Some Kind of Wonderful

Some Kind of Wonderful

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Signs

Signs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Only Mine

Only Mine

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jo Koy: Comin’ In Hot

Jo Koy: Comin’ In Hot

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Then Came You

Then Came You

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★½
Edit this entry