rachel has logged 23 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Babel

Babel

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Animals

American Animals

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry