• Wicked

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Solar Opposites Holiday Special

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • Dune

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★★½

  • Soul

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Lovebirds

  • The Hunt

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Noelle

    ½

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Wrinkles the Clown

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Hair Love

  • Dora and the Lost City of Gold

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Midsommar

  • Good Omens

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Brightburn

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Shazam!

    ★★★★½

  • The Act

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

  • Us

  • Booksmart

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Ask Dr. Ruth

  • Kitbull

  • Fyre

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Shrek Retold

  • Bohemian Rhapsody

  • Antrum

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

  • Venom

    ★★★★

  • The Favourite

  • Christopher Robin

    ★★★★½

  • Cam

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Incredibles 2

  • Deadpool 2