Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Ice Age

Ice Age

2002
×
Edit this entry  
20
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
Edit this entry  
20
Ice Age

Ice Age

2002
×
Edit this entry  
23
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beginners

Beginners

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Ghost of Lord Farquaad

The Ghost of Lord Farquaad

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Monolith

Monolith

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Noelle

Noelle

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Firehouse Dog

Firehouse Dog

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Marky Mark Workout: Form... Focus... Fitness

The Marky Mark Workout: Form... Focus... Fitness

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Best of Everything

The Best of Everything

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dark Places

Dark Places

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
Jolene

Jolene

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mama

Mama

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Brightburn

Brightburn

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Antrum

Antrum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
Read the review Edit this entry  
13
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Face/Off

Face/Off

1997
×
Read the review Edit this entry  
05
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The White Princess

The White Princess

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry