Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
rachierachie

rachierachie

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for rachierachie
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • rachierachie’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Angels & Demons

    Angels & Demons 2009

    ★★★ Watched by rachierachie 02 Aug 2021

    ewan eating all the other girlies asses up he’s the only one who actually accomplished anything productive

  • The Da Vinci Code

    The Da Vinci Code 2006

    ★★½ Watched by rachierachie 02 Aug 2021

    these christian mfs are goin absolutely kooky krazy on their quest for pussy 😵‍💫🥵

  • Burn After Reading

    Burn After Reading 2008

    ★★★½ Watched by rachierachie 27 Jul 2021

    brad pitt looking very submissive and breedable in this one 😳😳😳

  • The Mitchells vs. The Machines

    The Mitchells vs. The Machines 2021

    ★★★★★ Watched by rachierachie 08 May 2021

    fruity robots really made the movie

  • Monolith

    Monolith 2016

    Watched by rachierachie 23 Apr 2021

    i think about this movie constantly i only made it like 45 minutes in 5 years ago but it haunts me to this day

  • Christopher Robin

    Christopher Robin 2018

    ★★★★½ Watched by rachierachie 08 Mar 2021

    yooooo pooh made that honey look like it was BUSSIN 🥵🤤💯🍯

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002

    ★★★ Watched by rachierachie 04 Feb 2021

    the three stars are for padme, obi wan, and obi wans hair

  • Noelle

    Noelle 2019

    ½ Watched by rachierachie 12 Jan 2021

    was going to watch for b*ll h*der but i made it like 5 minutes in and decided that it wasn’t worth the hour and 40 minutes of suicidal thoughts

  • Firehouse Dog

    Firehouse Dog 2007

    ½ Watched by rachierachie 16 Nov 2020

    we had to watch this for indoor recess in elementary school and i almost threw up because of it while all of the other children laughed with glee at the stupid dog i hate uou firehouse dog

  • The Marky Mark Workout: Form... Focus... Fitness

    The Marky Mark Workout: Form... Focus... Fitness 1993

    ½ Watched by rachierachie 20 Oct 2020

    i’m going to say that i’ve watched this just to spite this man

  • Superbad

    Superbad 2007

    ★★★½ Watched by rachierachie 18 Oct 2020

    i wanna hang with my boys slater, michaels, and mclovin everyone else in this movie is stinky

  • The Best of Everything

    The Best of Everything 1959

    ★★½ Watched by rachierachie 15 Oct 2020

    the girl power in this movie is astounding 😒

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • …
  • 7
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro