• Framing Britney Spears

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Happiest Season

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • French Exit

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Half of It

    ★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

  • Shiva Baby

  • Untitled Pizza Movie

  • Disclosure

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Downhill

  • Shirley

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★½

  • Jawline

    ★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

  • The Souvenir

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • To the Stars

    ★★★★

  • Adam

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Dumplin'

    ½

  • Teen Spirit

    ★★½

  • Gloria Bell

    ★★★★

  • J.T. LeRoy

    ★★

  • Boy Erased

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ½

  • Dykes, Camera, Action!

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Rafiki

  • Wild Nights with Emily

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Shakedown

    ★★★★

  • Love, Simon

  • The Miseducation of Cameron Post

  • Madeline's Madeline

  • Shirkers

    ★★★½

  • Colette

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Lizzie

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Voyeur

    ★★★

  • The Wife

    ★★★½

  • Montana

  • Disobedience

  • Gaga: Five Foot Two