rachiesworld has logged 16 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Prime of Miss Jean Brodie

The Prime of Miss Jean Brodie

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry