Sort by
  • The Irishman

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★½

  • Wind River

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Hell or High Water

    ★★½

  • The Belko Experiment

    ★★★

  • Deadpool

    ★★

  • The Revenant

  • The Hateful Eight

    ½

  • The Martian

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • Gone Girl

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★

  • It Follows

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★

  • American Hustle

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★½

  • Her

    ★★★½

  • Captain Phillips

    ★★★

  • Rush

  • Gravity

  • Pacific Rim

  • The World's End

    ½

  • Monsters University

    ★★★★½

  • The Purge

    ★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ½

  • Before Midnight

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★½

  • Life of Pi

  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

    ★★★★

  • Argo

  • Frances Ha

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

  • Magic Mike

    ★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★½

  • The Raid

    ★★★★

  • Jiro Dreams of Sushi

    ★★★★½

  • Drive

  • True Grit

    ★★★

  • TRON: Legacy