Sort by
  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

    ★★★★

  • Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

    ★★★★

  • Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

    ★★★★

  • A Cinderella Story

    ½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★

  • Deadpool

    ★★

  • What We Do in the Shadows

  • Avatar

    ½

  • Up

    ★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★