RSS feed for radbot

radbot has logged 63 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Spin

Spin

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Naked

Naked

1993
×
★★★
Edit this entry  
17
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
03
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
Edit this entry  
22
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The New World

The New World

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Eat That Question: Frank Zappa in His Own Words

Eat That Question: Frank Zappa in His Own Words

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Triumph’s Election Special 2016

Triumph’s Election Special 2016

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Control

Control

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Leo the Lion

Leo the Lion

2006
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Edit this entry  
14
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★
Edit this entry  
01
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
Daft Punk Unchained

Daft Punk Unchained

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Europa

Europa

1991
×
★★★★
Edit this entry  
21
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Mr. Freedom

Mr. Freedom

1968
×
★★★
Edit this entry  
13
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★½
Edit this entry  
04
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Edit this entry  
15
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★
Edit this entry  
01
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Road

The Road

2009
×
★★★★
Edit this entry