RSS feed for radbot

radbot has logged 82 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Just Visiting

Just Visiting

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★
Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Reality

Reality

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Edit this entry  
11
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Edit this entry  
09
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Mr. Magoo

Mr. Magoo

1997
×
Edit this entry  
06
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
03
High Life

High Life

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Sphere

Sphere

1998
×
★★★
Edit this entry  
22
In the Valley of Elah

In the Valley of Elah

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Payback

Payback

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
Edit this entry  
08
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

2019
×
Edit this entry  
26
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
24
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★
Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Pusher III: I'm the Angel of Death

Pusher III: I'm the Angel of Death

2005
×
★★★★
Edit this entry