RSS feed for Bradley
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Edit this entry  
07
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★½
Edit this entry  
06
Basically

Basically

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Captain

The Captain

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Two Cars, One Night

Two Cars, One Night

2003
×
★★★½
Edit this entry