Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Cobra

Cobra

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Killjoy 3

Killjoy 3

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Class Act

Class Act

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Hamburger Hill

Hamburger Hill

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Apple

The Apple

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
2 Days in the Valley

2 Days in the Valley

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Children of the Corn III: Urban Harvest

Children of the Corn III: Urban Harvest

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
10 to Midnight

10 to Midnight

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Vigilante

Vigilante

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Massacre at Central High

Massacre at Central High

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Out of Bounds

Out of Bounds

1986
×
★★★
Edit this entry  
08
Harley Davidson and the Marlboro Man

Harley Davidson and the Marlboro Man

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Class

Class

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Revenge of the Ninja

Revenge of the Ninja

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Doors

The Doors

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rawhead Rex

Rawhead Rex

1986
×
Read the review Edit this entry  
31
Double Impact

Double Impact

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Water

Black Water

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
The Jesus Rolls

The Jesus Rolls

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Stöned Age

The Stöned Age

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Astrologer

The Astrologer

1975
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Dead Presidents

Dead Presidents

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunted

The Hunted

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry and the Hendersons

Harry and the Hendersons

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Gung Ho

Gung Ho

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Edtv

Edtv

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beverly Hills Ninja

Beverly Hills Ninja

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ticker

Ticker

2001
×
Read the review Edit this entry  
29
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Cold Blue

The Cold Blue

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry