• The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Nitram

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Boy Band Con: The Lou Pearlman Story

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Great Hack

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Make Us Dream

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • First Man

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • The Tragically Hip - Long Time Running

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★

  • A Gray State

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Eagles of Death Metal - Nos Amis (Our Friends)

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Supersonic

    ★★★½

  • 13th

  • Snowden

    ★★★

  • Lion

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Absolutely Fabulous: The Movie

    ★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • The Belko Experiment

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Tickled

    ★★★½

  • Jim: The James Foley Story

    ★★★½

  • A Grand Night In: The Story of Aardman

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★½

  • Spy

    ★★★

  • The Stanford Prison Experiment

    ★★★½

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★½