• Hold Your Breath: The Ice Dive

    ★★★

  • They Call Me Magic

    ★★★½

  • Choose or Die

    ★★½

  • Metal Lords

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★½

  • Cheaper by the Dozen

    ★★

  • Black Crab

    ★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Weekend Away

    ★½

  • Worst Roommate Ever

    ★★★½

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • The Sky Is Everywhere

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Moonfall

    ★★½

  • The Way of the Cheetah

    ★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • The Wasteland

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★

  • Mother/Android

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Night Teeth

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★½

  • The Addams Family 2

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Grandmother

    ★★★½

  • Confessions of an Invisible Girl

    ★★½

  • Akakiri

    ★★½

  • The Elder

    ★★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • T0-B1

    ★★★

  • The Village Bride

    ★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★½

  • The Twins

    ★★★

  • The Duel

    ★★★★★

  • The Good Boss

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★