Sort by

Marlo has logged 409 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Dream House

Dream House

2011
×
★★½
Edit this entry  
26
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★½
Edit this entry  
23
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dinosaurs: The True Story

Dinosaurs: The True Story

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Found Me

Found Me

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Project X

Project X

2012
×
★½
Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Anatomy

Anatomy

2000
×
★★★
Edit this entry  
09
Voyagers

Voyagers

2021
×
Edit this entry  
08
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Procession

Procession

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Intruder

The Intruder

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
No Reservations

No Reservations

2007
×
★★½
Edit this entry  
14
Initiation

Initiation

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★
Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Finch

Finch

2021
×
★★★
Edit this entry