• Tenet

    ★★★½

  • Thin Blood

  • Becky

  • Extraction

  • Die Zeit ist gekommen

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Becoming

  • Die Hochzeit

  • Bad Boys for Life

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

  • Free Country

    ★★★

  • Midway

  • Das perfekte Geheimnis

  • Doctor Sleep

  • Countdown

  • Terminator: Dark Fate

  • Phonomanie

  • Code 8

  • Rambo: Last Blood

  • Blood Machines

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Child's Play

  • Anna

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Breakdown Forest

  • Daughter of the Wolf

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • First Love

  • The Dead Don't Die

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • The Collini Case

  • The Silence

  • Pet Sematary

    ★½

  • The Highwaymen

  • Us

    ★★★★½

  • The Beach Bum

  • Triple Threat

  • Feedback

    ★★★★

  • The Wolf's Call

  • M - A City Hunts a Murderer

    ★★½

  • The Golden Glove

    ★★★★

  • Cold Pursuit

  • Alita: Battle Angel

  • The Last Supper

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Close

  • Iron Sky: The Coming Race

    ★½

  • White Snake

  • Glass

  • No Mercy

  • The Mule

  • Whatever May Come

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • SuperGrid

  • Creed II

  • Raus

  • Hunter Killer

  • Look Away

  • Monster Party

  • Balloon

  • Between Worlds

  • Monstrum

  • High Life