Deep Red has logged 97 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Scars of Xavier

Scars of Xavier

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
Read the review Edit this entry  
09
The Bloody Judge

The Bloody Judge

1970
×
Read the review Edit this entry  
07
Rottweiler

Rottweiler

2004
×
Read the review Edit this entry  
06
Blue Crush 2

Blue Crush 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
Blue Crush

Blue Crush

2002
×
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Best of the Best 4: Without Warning

Best of the Best 4: Without Warning

1998
×
Read the review Edit this entry  
28
Countdown

Countdown

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pitchfork

Pitchfork

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Now and Then

Now and Then

1995
×
Read the review Edit this entry  
24
Becoming

Becoming

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Thin Blood

Thin Blood

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Best of the Best 2

Best of the Best 2

1993
×
Read the review Edit this entry  
10
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
Read the review Edit this entry  
09
LenaLove

LenaLove

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
The Man Without a Face

The Man Without a Face

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Free Country

Free Country

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Gate

The Gate

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Best of the Best

Best of the Best

1989
×
Read the review Edit this entry  
13
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
Read the review Edit this entry  
12
Chef

Chef

2014
×
Read the review Edit this entry  
10
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Scarecrows

Scarecrows

1988
×
Read the review Edit this entry  
28
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Becky

Becky

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
I Bought a Vampire Motorcycle

I Bought a Vampire Motorcycle

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ten Seconds to Hell

Ten Seconds to Hell

1959
×
Read the review Edit this entry  
15
White Snake

White Snake

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Lock Up

Lock Up

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tykho Moon

Tykho Moon

1996
×
Read the review Edit this entry  
03
An Eye for an Eye

An Eye for an Eye

1981
×
Read the review Edit this entry  
29
Child's Play

Child's Play

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Blood Machines

Blood Machines

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jaguar

Jaguar

1956
×
Read the review Edit this entry  
15
Extraction

Extraction

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
First Love

First Love

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Werner - Eiskalt!

Werner - Eiskalt!

2011
×
Read the review Edit this entry  
08
Werner - Gekotzt wird später!

Werner - Gekotzt wird später!

2003
×
Read the review Edit this entry  
08
Werner - Volles Rooäää!!!

Werner - Volles Rooäää!!!

1999
×
Read the review Edit this entry  
08
Werner - Das muss kesseln!!!

Werner - Das muss kesseln!!!

1996
×
Read the review Edit this entry  
08
Werner - Beinhart!

Werner - Beinhart!

1990
×
Read the review Edit this entry  
06
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
SuperGrid

SuperGrid

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Die Zeit ist gekommen

Die Zeit ist gekommen

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Concorde... Airport '79

The Concorde... Airport '79

1979
×
Read the review Edit this entry  
26
Airport '77

Airport '77

1977
×
Read the review Edit this entry