Rob has logged 98 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Night Vision

Night Vision

2011
×
Edit this entry  
29
20 Feet from Stardom

20 Feet from Stardom

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Ripper: Letter from Hell

Ripper: Letter from Hell

2001
×
★½
Edit this entry  
22
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Draft Day

Draft Day

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
The Possession of Michael King

The Possession of Michael King

2014
×
★★½
Edit this entry  
07
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Dyatlov Pass Incident

The Dyatlov Pass Incident

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Greatest Movie Ever Rolled

The Greatest Movie Ever Rolled

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Resolution

Resolution

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Sharknado

Sharknado

2013
×
★★
Edit this entry  
16
UnHung Hero

UnHung Hero

2013
×
★★½
Edit this entry  
16
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Den

The Den

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Satan's Little Helper

Satan's Little Helper

2004
×
Edit this entry  
09
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Stitches

Stitches

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
When Strangers Click: Five Stories from the Internet

When Strangers Click: Five Stories from the Internet

2011
×
★½
Edit this entry  
08
Jack the Reaper

Jack the Reaper

2011
×
★★
Edit this entry  
02
Hellraiser: Revelations

Hellraiser: Revelations

2011
×
★★
Edit this entry  
01
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
★★½
Edit this entry  
30
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
★★★
Edit this entry  
29
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
½
Edit this entry  
29
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★
Edit this entry  
27
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
Edit this entry  
26
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★½
Edit this entry  
23
Doc of the Dead

Doc of the Dead

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★★
Edit this entry  
15
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Devil's Due

Devil's Due

2014
×
★★½
Edit this entry  
31
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
29
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Cry Wolf

Cry Wolf

2005
×
★★★½
Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Fading Gigolo

Fading Gigolo

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Edit this entry  
14
A Fantastic Fear of Everything

A Fantastic Fear of Everything

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Ring

The Ring

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry