RSS feed for Ömer Faruk

Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Mucize

  Mucize

  ★★★★★

  Klasik, alıştığımız doğudan çok farklı bir tablo var karşımızda, büyük ihtimalle doğru olan bir tablo bu. 

  Filmde ana karakterin yanında her karakterden bir ayrı film çıkabilir, konu içinde konu barındırıyor ama bunlar asıl muhabbete çok güzel yardım ediyor. 

  Dönemin siyasi yapısına göndermeler de pek hoş. 

  Kısaca söyleyecek pek bir şey yok, ilk başlarda komediye kaçan bir anlatım olsa da içinizde hissedeceğiniz bir dram filmi, bozkırın çorak ve ıssız topraklarından gelen, biraz da yokluk içinde var olmaya çalışan insanların öyküsü. Biz de sadece empati kurabiliyoruz...

 • The Furred Man

  The Furred Man

  ★★★★★

  Music is great, movie is great, everything is great! This short-film was better than I expected.

Popular reviews

More
 • Çiçero

  Çiçero

  ★½

  This review may contain spoilers. I can handle the truth.

  Güzel bir hikaye ve film olabilecekken klasik ve sıkıcı bir aşk hikayesi çıkmış karşımıza. Öyle ki son otuz saniyede gösterdikleri şekilde yapsalardı keşke filmi, buram buram aksiyon kokan bir ajan filmi izleseydik. Bunun yanında dublajdan bahsetmek istemiyorum bile, keşke ağızlar biraz da olsa senkron olsaymış.

  Filmden beklentim yüksekken gülerek çıktım filmden, bir türlü İkinci Dünya Savaşı atmosferinde hissedemedim kendimi. Binalar set olduğunu bağırmış resmen.

  Bir de ilk defa, bulunduğu odadaki herkesten uzun bir Hitler var filmde, çok önemli değil belki…

 • Batman Ninja

  Batman Ninja

  ★★

  Is this the real life, is this just fantasy? ‘Cause it’s too dumb for real life, it’s probably fantasy but how is this fantasy?  I didn't know the movie I watched was a comedy... ‘Cause it’s so ridiculous, maybe if the movie’s category was comedy it’s 7/10.:)