Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Bubble

The Bubble

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Zero Fucks Given

Zero Fucks Given

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Master

Master

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ali & Ava

Ali & Ava

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rare Beasts

Rare Beasts

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cow

Cow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pirates

Pirates

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Moonfall

Moonfall

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
The Monopoly of Violence

The Monopoly of Violence

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
One Shot

One Shot

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
E14

E14

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry