Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Day of the Fight

Day of the Fight

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw X

Saw X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sharknado

Sharknado

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Futurama: Bender's Big Score

Futurama: Bender's Big Score

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Targets

Targets

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry