• Booksmart

    Booksmart

    ★★★★

    If I had known this movie featured an Alanis Morissette scene I would have watched it a lot earlier

  • Aftersun

    Aftersun

    ★★★★★

    Shattered me into a million pieces. Somewhere around the last thirty or forty minutes, it felt like everything just clicked for me, and I sobbed throughout the entire rest of the film

  • Saw III

    Saw III

    ★★★

    I could have survived the pig slop trap so easily it’s not even funny

  • Ocean's Eleven

    Ocean's Eleven

    ★★★★

    I think robbing a casino with my pals would heal me in ways I can’t even comprehend

  • Day of the Fight

    Day of the Fight

    ★★★

    Beautiful cinematography but needed more boxing

  • Five Nights at Freddy's

    Five Nights at Freddy's

    ★★

    favorite part is when Vanessa accuses Josh Hutcherson of criminal negligence and his only response is “you wouldn’t understand” 

    also foxy scatting

  • Ma

    Ma

    ★★★½

    So bad it’s actually amazing

    big things coming soon…

  • Taylor Swift: The Eras Tour

    Taylor Swift: The Eras Tour

    ★★★★½

    I think I finally get 1989. I WILL shake it off, Taylor

  • It Follows

    It Follows

    ★★★★

    It’s cause of you kids and your damn seashell e-readers

  • X

    X

    ★★★★½

    I hate to admit it but I was getting misty-eyed during the Landslide scene

  • Pearl

    Pearl

    ★★★★

    Ugh she’s so crazy I need her

  • Friday the 13th

    Friday the 13th

    ★★½

    This movie would be so good if it had like an actual plot